Meditační příběhy

Právě vyšla kouzelná kniha Kouzelná zahrada - pohádky pro dobré sny a zdravý spánek.

 

Meditační příběhy, které dětem i dospělým pomohou vzdát se neklidu, uvolnit se, načerpat sílu a inspiraci.

 

Jak to začalo

 

Jednoho večera moje dcerka nemohla usnout, měla těžký den v 1. třídě, a tak jsem jí začala vyprávět příběh o všem, co měla ráda – koně, fontánu, luční zvonky, stromy, víly. Přidala jsem jemné dechové cvičení a jí se postupně zlepšila nálada a uvolnilo napětí. Vznikl tak první příběh a od toho dne přibyly další, téměř celé dva roky každý večer jsme vstupovaly do říše fantasie. A stejně tak i na hodinách dětské jógy a meditacích. A tak začala vznikat Kouzelná zahrada.

Poslání knihy

 

Kniha pomáhá  dětem i dospělým rozvíjet představivost, uvolňovat neklid, což je důležité pro naplňování životních cílů, umění odpočinku, pro zdravý spánek a celkovou duševní vyrovnanost.

 

Detaily

 

Po vydání básnické sbírky a tibetských pohádek bych ráda představila čtenářům knihu zaměřenou na relaxaci - slovem, obrazem, poslechem. Příběhy vznikaly postupně vyprávěním, na hodinách dětské jógy, meditacích a kreslení. Imaginace je způsob meditace, která je vhodná pro děti i dospělé - podporuje kreativitu, pomáhá jim relaxovat a rozvíjí fantazii, kterou se zároveň děti učí rozeznávat od reality. Mohou tak vstupovat do Kouzelné zahrady jako do oázy klidu, spokojenosti a zbavovat se napětí i stresu. Audio verze knihy bude obohacena o meditace a příjemnou relaxační hudbu. Autorkou Ilustrací, audia a textu jsem já. Věnuji se namlouvání knih pro nevidomé 10 let,15 let pracuji jako lektorka kreativity, jógy a mindfulness, píšu básně a hraji autorské divadlo.

 

... a ještě něco navíc

 

Mým přáním je rozvíjet dětský svět tak, aby si děti poradily s neklidem, přijímaly své emoce a rozvíjely svoje talenty a kvality. Bez potřeby zalíbit se, zařadit se, srovnávat se. Přirozeně realizovat samy sebe a plnit si své sny. Tomu říkám štěstí a to přeji všem dětem i dospělým a věřím, že moje kniha tomu může pomoci...

 

Kdo jsem?

 

Jsem lektorka jógy, kreativity a meditací, herečka, spisovatelka. Ráda jsem v lese nebo ve vodě, ideálně s dětmi. Když mám odpovědět na otázku čím jsem výjimečná? Tak je to přirozená a vědomá laskavost a neutuchající kreativita :-)

 

Kdo knihu vydal

 

Vydání knihy se ujalo nakladatelství Grada v červnu 2019. Ilustrovala Kateřina Kofroňová.

 

Ukázky mé další umělecké činnosti

Sbírka básní Jsi mávnutím křídel vydaná společně s Irenou Kubicovou. Tyto básně jsme také zařadily do našich divadelních vystoupení.

Kniha Příběhy Malého Tibetu.

Fotografie z divadelního představení Kdo hledá, najde.

Ilustrace pro knihu Luboše Pavla Pan Šimral přichází.

Život je krásný, seberozvojové kurzy, meditace, jóga, umělcova cesta, ženská témata, mindfulness, moon mother, sat nam, rasayan, hormonální jóga, kundalini jóga, doteková terapie, rétorika, relaxace